אודות

שמי שרה פון שוורצה, אמא לשלוש בנות, אני שחקנית , במאית ומחזאית ,  מרצה, מנחה ומורה למשחק. עברתי מסלול חיים מפותל ומורכב. השגתי דברים רבים שלא האמנתי שאשיג, במסגרת המקצועית והאישית. זכיתי להצלחה, לבנות מדהימות ולאהבה גדולה לאדם שאיתו יש לי דיאלוג והתפתחות. הייתי במצבים מורכבים והצלחתי להיחלץ מהם, הספקתי להיות מוגדרת כפוסט טראומטית וחולת פיברומיאלגיה (דאבת שרירים), הגדרות אלה הן רק חלק קטן ממני, אבל גרמו לי סבל פיזי ורגשי והביאו אותי לחפש דרך אחרת להבין ולטפל בעצמי.

לא רציתי להיעזר בכדורים נגד כאבים, כעסים וחרדות, התחלתי לחפש מזור לכאביי אצל אנשים רבים, בדרכים רבות, ובסוף הבנתי שהתשובות אצלי. כתוצאה מתהליך זה עברתי מעין מהפכת קופרניקוס, במקום לטפל בסבל ובמצוקה שלי רק דרך תודעה, לוגיקה ורגשות, נתתי לגוף שלי להסביר את עצמו, כי הגוף יודע ... למדתי להקשיב לו, לקרוא אותו.

שיטת עבודה על דמיות שפיתחתי במהלך הקריירה שלי כשחקנית, שיטה שלימדתי סטודנטים רבים למשחק הפכה לכלי לטיפול עצמי. כלים ששימשו אותי לבניית דמויות מורכבות שימשו אותי בחיי הפרטיים בפירוק המושג ״אני״ ובנייתו מחדש. על שפת גוף ועל השיטה שפיתחתי אני מרצה כבר מ-2013 דרך ״מרכז המרצים״ בניהולה של דליה הוכברג.

ב-1/1/22 איבדתי הכרה וחוויתי חווית סף מוות מטלטלת ומרגשת שכתוצאה ממנה נתגלתה גילוי מוקדם מפרצת במוחי שעמדה להתפוצץ. כלומר הגוף שלי התריע וניצלו חיי. מאותו רגע היה לי ברור שעליי להתמקד בשיטה המופלאה הזו, לגבש אותה לספר, סדנאות וליווי אישי.

המסע שעברתי הביא אותי לכתוב את הספר, להקים את האתר וללמד אנשים את החשיבות של מפגש ותקשורת בין אישית.

ליצירת קשר

תודה רבה!
נהיה בקשר בקרוב :)
Oops! Something went wrong while submitting the form.

מה אנחנו מראים במודע או לא במודע
להורדה בחינם

דרך פירוק שפת הגוף,  ההכרת מרכיבי הסיפור והתבוננות במרכיבי הזהות שלנו נמצא דרך נוספת לטפל ברגעי המשבר בחיינו.